• პოლიციამ ქუთაისში ქურდობის ფაქტი აღკვეთა - დაკავებულია ოთხი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს იმერეთის, რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ქუთაისის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 4 პირი ქურდობის მცდელობის ბრალდებით დააკავეს.
დაკავებული არიან: 2002 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ი.ხ., 1999 წელს დაბადებული, წარსულში ყაჩაღობისათვის ნასამართლევი და ამჟამად პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ა.ს., 2001 წელს დაბადებული ნ.მ. და 1996 წელს დაბადებული თ.კ.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები ქუთაისში, სულხან-საბას გამზირზე მდებარე ერთ-ერთი სუპერმარკეტის გაქურდვას ცდილობდნენ. სამართალდამცველებმა სამი პირი აღნიშნული სუპერმარკეტის მიმდებარე ტერიტორიაზე დააკავეს. მეოთხე ბრალდებული კი, პოლიციამ მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
ჯგუფურად ჩადენილ ქურდობის მცდელობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-177-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

• Police foiled the fact of theft in Kutaisi – four persons detained
The officers of Imereti, Racha-Lechkhumi and Kvemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative and investigative activities detained 4 persons for the attempted theft.
The detainees are as follows: several times convicted in past and currently on probation – I.Kh. (DoB 2002), previously convicted for armed robbery and currently on probation – A.S. (DoB 1999), N.M. (DoB 2001) and T.K. (DoB 1996).
Investigation established that detainees attempted to commit theft of one of the supermarkets located on Sulkhan-Saba Avenue, Kutaisi. Law enforcers detained three of the mentioned persons in vicinity of the place of crime. The fourth person was taken under arrest several hours later after the crime.
Investigation is in progress on the fact of the attempted theft, article 19-177, II part, sub-paragraph “B” and part III of the same article, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.